Om oss på yta.se


Yta.se - Creating Homes for Teams to Thrive in.

Vårt mål är att skapa hem för företag att trivas och växa i. Sedan starten 2014 har vi blivit den största rådgivaren och förmedlaren i kontorsfrågor för små och medelstora företag i Stockholm.

Vårt uppdrag är att göra det enklare att skapa rätt arbetsplats för företag i Stockholm. Vi är fokuserade på att skapa flexibla arbetsplatslösningar och har djup kunskap inom co-working och kontorshotell, där vi har skapat lösningar för företag från en till över 100 medarbetare.

Genom att fokusera på det lokalsökande företagets behov och perspektiv kan vi med hjälp av våra experter ta fram pricksäkra förslag, hjälpa till i förhandlingar och företräda våra kunder till 100%.

Genom att hela tiden bearbeta marknaden så inhämtar vi all relevant information om Stockholms kontorsmarknad. Denna data gör oss unika i det avseende att vi alltid har information om kommande vakanser, hyresuppgifter och förhandlingsmöjligheter. Detta gör att de förslag vi tar fram är skräddarsydda för just er.

Vi har helt enkelt effektiviserat och digitaliserat den process som varje företag går igenom under sin resa - kontoret.

Välkomna till oss och lycka till i lokaljakten!

Vi som jobbar här

Viktor Söderström
Viktor Söderström
CEO & Co-founder
Tim Andersson
Tim Andersson
CCO & Co-founder
Göran Portefaix
Göran Portefaix
Head of Sales
Amed Yildirim
Amed Yildirim
Account Manager
Glenn Häggman
Glenn Häggman
Account Manager
Ebba Granberg
Ebba Granberg
Account Manager
Max Mallander
Max Mallander
Account Manager
Daniel Olsson
Daniel Olsson
Head of Marketing
Hanna Lantz
Hanna Lantz
Sales Development Manager
Mikaël Gourlaouen
Mikaël Gourlaouen
Head of Product
Maryna Martynenko
Maryna Martynenko
Senior Frontend Developer

Kontakta oss

Kom i kontakt med oss:

Viktor Söderström
Mobil: 073-545 56 78
Mail: viktor@yta.se

Tim Andersson
Mobil: 076-340 35 51
Mail: tim@yta.se

Göran Portefaix
Mobil: 073-678 81 64
Mail: goran@yta.se

Amed Yildirim
Mobil: 073-511 23 20
Mail: amed@yta.se

Glenn Häggman
Mobil: 070-769 81 98
Mail: glenn@yta.se

Ebba Granberg
Mobil: 076-042 12 14
Mail: ebba@yta.se

Max Mallander
Mobil: 079-348 46 71
Mail: max@yta.se

Daniel Olsson
Mobil: 070-491 32 44
Mail: daniel@yta.se

Hanna Lantz
Mobil: 079-341 11 68
Mail: hanna@yta.se