Om oss på yta.se


Företaget

yta.se grundades i September 2014 i Linköping av Tim Andersson, Viktor Söderström och Alexander Åquist. Idag har vi ett kontor i Stockholm och har utökat vårt team till nio personer.

Vårt uppdrag är att göra det lättare för Sveriges alla företag att hitta bättre lokaler. Vår ambition är att genom att fokusera på det lokalsökande företagets perspektiv vara Sveriges modernaste marknadsplats för den kommersiella fastighetsbranschen.

Det är svårt att hitta den bästa lokalen för ens verksamhet, och desto svårare då det saknas grundläggande information så som bra bilder, beskrivningar, hyra, information om området etc. Vi löser detta problem genom att samla och bearbeta information om marknaden för att kunna presentera mer information om Sveriges lediga lokaler än någon annanstans.

Idag kan du söka efter lediga kontor, butik, lager och industrilokaler i Stockholm, Göteborg, Malmö och Linköping.

Vi har helt enkelt effektiviserat den process som varje företag någon gång behöver gå genom, etableringsprocessen.

Välkomna och lycka till i lokaljakten!

Vi som jobbar här

Viktor Söderström
Viktor Söderström
VD och medgrundare
Tim Andersson
Tim Andersson
Medgrundare
Alexander Åquist
Alexander Åquist
Medgrundare
Charlie Johansson
Charlie Johansson
Lokalexpert / Business Development
Isak Persson
Isak Persson
Lokalexpert / Business Development
Daniel Olsson
Daniel Olsson
Organic growth
Göran Portefaix
Göran Portefaix
Account Manager
Mikaël Gourlaouen
Mikaël Gourlaouen
Lead Developer
Maryna Martynenko
Maryna Martynenko
Frontend Developer

Kontakta oss

Kom i kontakt med oss:

Viktor Söderström
Mobil: 073-545 56 78
Mail: viktor@yta.se

Tim Andersson
Mobil: 076-340 35 51
Mail: tim@yta.se

Alexander Åquist
Mobil: 073-512 59 78
Mail: alexander@yta.se

Charlie Johansson
Mobil: 079-341 11 68
Mail: charlie@yta.se

Isak Persson
Mobil: 079-340 82 72
Mail: isak@yta.se

Daniel Olsson
Mobil: 070-491 32 44
Mail: daniel@yta.se

Göran Portefaix
Mobil: 073-678 81 64
Mail: goran@yta.se