iOffice Vasagatan 12
Se alla lediga kontor på kontorshotellet iOffice Vasagatan 12.
3000m²
Anläggningsstorlek
26
Mötesrum
Bekvämligheter
Kaffe
Hund tillåtet
Möblerad
Dusch
Frukost
Höj- och sänkbara skrivbord
Tillgängliga kontor
Kontor och egna avdelningar tillgängliga inom 6 månader på iOffice Vasagatan 12. 3 - 5m² kontorsyta per arbetsplats rekommenderas. För fler tillgängliga kontor på iOffice Vasagatan 12 vänligen ta kontakt med våra kontorsexperter som hjälper er med en skräddarsydd offert.
Öppna arbetsplatser
Öppna arbetsplatser som erbjuds på iOffice Vasagatan 12. Samtliga öppna arbetsplatser säljs per månad. Hyrs antingen självständigt eller i kombination med kontorsrum som extramedlemskap vid behov av mer kapacitet.
Flexplats
kr/person/mån
Om iOffice Vasagatan 12, City
iOffice kontorshotell och coworking Vasagatan 12 är beläget i centrala Stockholm, mitt emot Centralstationen, med fyra våningsplan och en totalyta på 3000 kvadratmeter. Området kring Vasagatan är ett av stadens mest levande affärsdistrikt, med närhet till restauranger, caféer, butiker och hotell. Oavsett om man söker en snabb lunch eller en plats för kundmöten finns ett stort utbud inom kort gångavstånd. Kontorshotellet erbjuder privata kontor, flexibla arbetsplatser och 26 mötes- och konferensrum. Det finns flera lounger, gemensamma kök och en takterrass på 200 kvadratmeter med utsikt över Stockholm. Medlemskapet inkluderar frukost varje vardag, drop-in-rum, receptionsservice och tillgång till kontoret dygnet runt. Lokalerna är inredda i modern stil med en kombination av industriella inslag och varma material. Stora fönster ger ett naturligt ljusinsläpp, och det finns höj- och sänkbara skrivbord, vilorum och lagerutrymmen för företag som behöver extra förvaring. För de som vill ta med sin hund till jobbet är det också tillåtet. Läget vid Stockholms centralstation gör det till en smidig arbetsplats för både lokala företag och pendlare. På bara någon minut når man tunnelbana, pendeltåg, fjärrtåg och Arlanda Express, vilket ger snabba förbindelser både inom Stockholm och till andra delar av landet. Flera busslinjer passerar också i direkt anslutning till fastigheten, och cykelpendlare har tillgång till säker cykelparkering och duschar. Med sitt centrala läge och generösa serviceutbud passar iOffice Vasagatan 12 företag som vill ha en flexibel, central och professionell arbetsplats. Boka en visning redan idag för att uppleva miljön på plats.
Om iOffice
iOffice är en operatör som funnits länge på Stockholmsmarknaden, de har idag totalt åtta kontorshotell på Kungsgatan, Drottninggatan samt två anläggningar på Vasagatan mitt i centrala Stockholm. Dessutom öppnar de en ny på Olof Palmes gata 11 som kommer bli klar och öppna i juli 2023. På alla anläggningar finns möjlighet att hyra flexibla platser i delade ytor, egna kontorsrum eller virtuellt kontor för er som inte behöver en fysisk arbetsplats. Ni har tillgång till mötes- och konferensrum samt telefonrum om man behöver prata ostört. iOffice erbjuder ett personligt bemötande och en förstklassig service för att deras hyresgäster och besökare ska känna sig välkomna. De satsar mycket på hyresgästernas trivsel och varje dag dukas det upp frukost på alla anläggningar. De flesta företag som väljer iOffice är mellan 1 och 15 anställda och uppskattar läget, den goda servicen, den avskalade stämningen och de konkurrenskraftiga priserna.