FirstOffice Gustav III:s Boulevard 42
Se alla lediga kontor på kontorshotellet FirstOffice Gustav III:s Boulevard 42.
679m²
Anläggningsstorlek
9
Mötesrum
Bekvämligheter
Parkering
Kaffe
Möblerad
Dusch
Gym
Höj- och sänkbara skrivbord
Tillgängliga kontor
Kontor och egna avdelningar tillgängliga inom 6 månader på FirstOffice Gustav III:s Boulevard 42. 3 - 5m² kontorsyta per arbetsplats rekommenderas. För fler tillgängliga kontor på FirstOffice Gustav III:s Boulevard 42 vänligen ta kontakt med våra kontorsexperter som hjälper er med en skräddarsydd offert.
Öppna arbetsplatser
Öppna arbetsplatser som erbjuds på FirstOffice Gustav III:s Boulevard 42. Samtliga öppna arbetsplatser säljs per månad. Hyrs antingen självständigt eller i kombination med kontorsrum som extramedlemskap vid behov av mer kapacitet.
Flexplats
kr/person/mån
En flexplats i Frösunda, här finns ett dedikerat rum med flexplatser.
Om FirstOffice Gustav III:s Boulevard 42, Solna
FirstOffice Gustav III:s Boulevard är ett modernt kontorshotell i Solna, beläget i Frösunda med närhet till Järva Krog. Coworking spacet erbjuder en kombination av privata kontor och öppna arbetsplatser i gemensam yta, anpassade för företag i olika storlekar. De privata kontoren finns i storlekar mellan 9 och 26 kvm, lämpliga för 1–6 arbetsplatser. Kontorshotellet har ett brett utbud av bekvämligheter för att underlätta arbetsdagen. Förutom möblerade kontor finns höj- och sänkbara skrivbord, duschmöjligheter och tillgång till lagerplats. I fastigheten finns även en cafeteria och gym. Kaffe och te ingår i medlemskapet, och det finns flera mötesrum och samtalsrum att boka vid behov. Coworking-spacet har en modern inredning med ljusa ytor, stilrena detaljer och generösa fönster som ger ett naturligt ljusinsläpp. De gemensamma ytorna är inredda med bekväma loungemöbler och erbjuder en trivsam arbetsmiljö. Läget i Frösunda innebär närhet till både E18 och E4, vilket ger goda möjligheter för bilpendlare. Det finns även gott om parkeringsmöjligheter i området. För den som reser kollektivt finns pendeltågsstationerna Solna och Ulriksdal inom räckhåll, samt busshållplatser med anslutningar till flera delar av Stockholm. Tvärbana och tunnelbana finns även tillgängligt inom några minuters avstånd. I närområdet finns ett brett serviceutbud. På gångavstånd ligger Hagaparken med sina grönområden, och en kort resa bort finns Mall of Scandinavia med ett stort utbud av butiker och restauranger. Boka en visning redan idag för att se hur FirstOffice kan passa dig!
Om FirstOffice
FirstOffice är fastighetsbolaget Corem Property Group satsning på kontorshotell. FirstOffice erbjuder smarta kontorslösningar med arbetsplatser och mötesrum i en trevlig och inspirerande miljö. De har ett stort utbud av kontorshotell runt om i landet vilket ger hyresgästerna fantastiska möjligheter att nätverka, arbeta och samarbeta. Hos FirstOffice kan ni välja mellan Privata kontor, Coworking och BigOffice. Som hyresgäst och medlem hos FirstOffice får ni fri tillgång till arbetsplatser och mötesrum samtliga städer där de är verksamma: Västerås, Uppsala, Stockholm, Nyköping, Norrköping, Malmö, Halmstad och Göteborg." ”FirstOffice – Smarta kontor för smarta bolag.”